
Image not available
REPLICA 1114 Wheels Gloss Black 22x9 Rims 6x139.7mm ET+28mm
MFG Number: 1114229+28GBIn StockWheels
$275.00
In Stock
Only 4 left in stock
Dispatch within 24 Hours
Your product will be shipped quickly.
3-Year Warranty
Product is covered with warranty conditions.
Why Shop With Us
Fast Shipping
Quick dispatch and reliable delivery to your location.
Easy Return
Hassle-free returns within 30 days of purchase.
Warranty Policy
Comprehensive warranty coverage for peace of mind.
Product Information
Product Description
NEW 22x9 REPLICA 1114 Gloss Black wheels 6x139.7mm with ET+28mm offset. Rims rated for 2,100 LB. Local pickup, install & nationwide shipping.
Technical Specifications
| Product Type | rims |
|---|---|
| Brand | Replica |
| MFG Number / SKU | 1114229+28GB |
| Bolt Pattern | 6x139.7 |
| Diameter | 22" |
| Width | 9" |
| Offset | +28mm |
| Hub Bore | 78.1mm |
| Finish | Gloss Black |
| Style | 1114 |
| Condition | new |