
Image not available
LOCK OFFROAD OLYMPUS Wheels Matte Desert Bronze W Matte Black Ring 20x9 Rims 6x135mm ET0mm
MFG Number: OLYMPUS-2963MRMBRIn StockWheels
$387.00
In Stock
Only 12 left in stock
Dispatch within 24 Hours
Your product will be shipped quickly.
3-Year Warranty
Product is covered with warranty conditions.
Why Shop With Us
Fast Shipping
Quick dispatch and reliable delivery to your location.
Easy Return
Hassle-free returns within 30 days of purchase.
Warranty Policy
Comprehensive warranty coverage for peace of mind.
Product Information
Product Description
NEW 20x9 LOCK OFFROAD OLYMPUS Matte Desert Bronze W Matte Black Ring wheels 6x135mm with ET0mm offset. Rims rated for 2,500 LB. Local pickup, install & nationwide shipping.
Technical Specifications
| Product Type | rims |
|---|---|
| Brand | LOCK OFFROAD |
| MFG Number / SKU | OLYMPUS-2963MRMBR |
| Bolt Pattern | 6x135 |
| Diameter | 20" |
| Width | 9" |
| Offset | +0mm |
| Hub Bore | 87.1mm |
| Finish | Matte Desert Bronze W Matte Black Ring |
| Style | OLYMPUS |
| Condition | new |