
Image not available
LOCK OFFROAD MOJAVE Wheels Matte Silver With Matte Black Ring 17x9 Rims 6x135mm ET-12mm
MFG Number: MOJAVE-7963MSMBR12NIn StockWheels
$288.00
In Stock
Only 16 left in stock
Dispatch within 24 Hours
Your product will be shipped quickly.
3-Year Warranty
Product is covered with warranty conditions.
Why Shop With Us
Fast Shipping
Quick dispatch and reliable delivery to your location.
Easy Return
Hassle-free returns within 30 days of purchase.
Warranty Policy
Comprehensive warranty coverage for peace of mind.
Product Information
Product Description
NEW 17x9 LOCK OFFROAD MOJAVE Matte Silver With Matte Black Ring wheels 6x135mm with ET-12mm offset. Rims rated for 2,500 LB. Local pickup, install & nationwide shipping.
Technical Specifications
| Product Type | rims |
|---|---|
| Brand | LOCK OFFROAD |
| MFG Number / SKU | MOJAVE-7963MSMBR12N |
| Bolt Pattern | 6x135 |
| Diameter | 17" |
| Width | 9" |
| Offset | -12mm |
| Hub Bore | 87.1mm |
| Finish | Matte Silver With Matte Black Ring |
| Style | MOJAVE |
| Condition | new |