
Image not available
BASTA RF1 Wheels Bronze with Black Ring 17x8.5 Rims 6x139.7mm ET+18mm
MFG Number: RF1BRZBR-178560+18In StockWheels
$249.00
In Stock
Only 12 left in stock
Dispatch within 24 Hours
Your product will be shipped quickly.
3-Year Warranty
Product is covered with warranty conditions.
Why Shop With Us
Fast Shipping
Quick dispatch and reliable delivery to your location.
Easy Return
Hassle-free returns within 30 days of purchase.
Warranty Policy
Comprehensive warranty coverage for peace of mind.
Product Information
Product Description
NEW 17x8.5 BASTA RF1 Bronze with Black Ring wheels 6x139.7mm with ET+18mm offset. Rims rated for 2,500 LB. Local pickup, install & nationwide shipping.
Technical Specifications
| Product Type | rims |
|---|---|
| Brand | BASTA |
| MFG Number / SKU | RF1BRZBR-178560+18 |
| Bolt Pattern | 6x139.7 |
| Diameter | 17" |
| Width | 8.5" |
| Offset | +18mm |
| Hub Bore | 106.1mm |
| Finish | Bronze with Black Ring |
| Style | RF1 |
| Condition | new |