
Image not available
AGP 301 Wheels Bronze with Black Ring 17x9 Rims 6x135mm ET+1mm
MFG Number: 301BRZBR-79065+1In StockWheels
$199.00
In Stock
Only 11 left in stock
Dispatch within 24 Hours
Your product will be shipped quickly.
3-Year Warranty
Product is covered with warranty conditions.
Why Shop With Us
Fast Shipping
Quick dispatch and reliable delivery to your location.
Easy Return
Hassle-free returns within 30 days of purchase.
Warranty Policy
Comprehensive warranty coverage for peace of mind.
Product Information
Product Description
NEW 17x9 AGP 301 Bronze with Black Ring wheels 6x135mm with ET+1mm offset. Rims rated for 2,400 LB. Local pickup, install & nationwide shipping.
Technical Specifications
| Product Type | rims |
|---|---|
| Brand | AGP |
| MFG Number / SKU | 301BRZBR-79065+1 |
| Bolt Pattern | 6x135 |
| Diameter | 17" |
| Width | 9" |
| Offset | +1mm |
| Hub Bore | 87.1mm |
| Finish | Bronze with Black Ring |
| Style | 301 |
| Condition | new |